Staigus posūkis NT rinkoje: bando paaiškinti, kas nutiko

2015 m. birželio 16 d.

Gegužę, palyginti su balandžiu, nekilnojamojo turto (NT) rinka aprimo: sumažėjo įvairaus turto pardavimai. Visgi sparčiausiai - 9 proc. - per mėnesį smuko butų pardavimai. Specialistai paaiškina, kas įvyko rinkoje.

„Nekilnojamojo turto rinka prieš vasarą prilėtino apsukas“, - paskelbė Registrų centras. Gegužę NT rinkos aktyvumas lyginant su balandžiu sumažėjo 5 proc., o žymiausias mažėjimas fiksuotas butų rinkoje: sandoriais perleistų gyvenamųjų patalpų skaičius krito beveik 9 proc., nuo 2402 parduotų butų balandį iki 2193 gegužę. Visoje Lietuvoje balandį pirkėjai įsigijo 2378 butus, tai yra 6,6 proc. daugiau nei kovą.

„Veikiausiai, žmonėms atostogos prasidėjo anksčiau, gali būti, kad ir paklausa išsikvėpė, pardavimai buvo palyginti intensyvūs iki šiol“, - paaiškino „Newsec“ Tyrimų ir analitikos grupės vadovas Baltijos regione Mindaugas Kulbokas.

„Re&Solution” gyvenamojo NT grupės vadovas Darius Ringaitis primena, kad įtakos pardavimų sumažėjimui gali turėti ir nuo lapkričio, o ne nuo liepos, kaip buvo planuota, įsigaliosiantys griežtesni Atsakingojo skolinimo nuostatai.

„Galbūt šiemet žmonės skubėjo skolintis dėl planuotų griežtinti Atsakingojo skolinimo nuostatų, kai buvo anonsuojama tai daryti nuo liepos. Dabar šis griežtinimas atidėtas ir žmonės nebeskubės. Aišku, atrodo, kad ir rinka yra prisotinta, bet kol geros sąlygos skolintis, žmonės perka. Kai pasikeis sąlygos, turbūt bus kitaip“, - sakė jis. 

Plačiau skaitykite: delfi.lt