Rajonai, kurie šiurpina: ar nusikaltimai veikia NT kainas?

2015 m. rugpjūčio 8 d.

Kiekvienas miestas turi prastos reputacijos rajonų, kur būstas ir biurai kainuoja pigiau. Sostinėje prie tokių vietų galima priskirti Stoties, Naujininkų, Šnipiškių ir kitas miesto vietas. Nekilnojamojo turto (NT) specialistai vertina, kaip rezonansiniai įvykiai paveikia konkretaus rajono reputaciją ir NT kainas.

DELFI skelbė, kokia kaimynystė paprastai atgraso NT pirkėjus, tąkart apie Stoties rajoną vaizdžiai pasisakė bendrovės „ReSolution“ Gyvenamojo NT grupės vadovas Darius Ringaitis.

„Prie kalėjimo žmonėms gyventi atrodo ne taip baisu, kaip prie Stoties. Matyt, atrodo, kad tas, kas yra kalėjime, nėra toks baisus, nes jis turbūt ten pateko darydamas nusikaltimus prie Stoties. - tuomet šmaikštavo pašnekovas. - Tas rajonas po truputį tvarkosi, bet šleifas dar yra. Mažiau patraukus yra ir Savanorių prospektas dėl galimai nesaugios kaimynystės.“

DELFI skelbė, kad prieštaringos reputacijos Stoties rajono Sodų g. buvo rasta nužudyta ten nusprendusi kraustytis dailininkė Agnė Každailytė. Policijos duomenimis, įtariamieji atliko jos būsto remontą.

Stotis – dar ne Senamiestis

NT specialistai sutinka, kad nors sostinės Stoties rajonas yra pasipuošęs architektūrinio paveldo ir naujais pastatais, jo reputacija dar nėra švari.

„Kai sužinojau gatvės pavadinimą, kur įvyko nusikaltimas, šiurpuliukas nuėjo. Bet paprastai, kai rašoma, kad objektas parduodamas Senamiestyje, Sodų g., abejoju, kad yra manančių, kad ten Senamiestis, tai – Stoties rajonas. Šis įvykis, manau, turės neigiamos įtakos rajono įvaizdžiui“, - kalbėjo D. Ringaitis.

Jis sako pastebėjęs, kad norintiems brangiai parduoti turtą Stoties rajone ne taip dažnai pasiseka: šioje vietoje turtas parduodamas sunkiau.

„Žinoma, ir kituose rajonuose visko atsitinka. Tik praktikoje pastebėjau, kad įvykiai miegamuosiuose rajonuose žmonių taip nepaveikia: kur blogiau, pasidaro dar blogiau, o kur gerai, nusikaltimas priskiriamas atsitiktinumui. Be abejo, ir Stoties rajonas keičiasi, bet jis dar nėra išsivalęs, kaip, pavyzdžiui, Užupis“, - dėstė NT specialistas.

Tačiau, anot D. Ringaičio, Stoties rajonas nėra vienintelis Vilniuje, kurio reputacija prieštaringa.

„Yra ir daugiau įdomesnių rajonų, pavyzdžiui, Šnipiškės: ten yra ir gražių biurų, butų, bet užėjus giliau gali pamatyti labai nekokį vaizdelį. Atitinkamai skiriasi ir kainos: vieno objekto kaina nedidelė, o už 20 metrų jau gali būti ir kaina didesnė, ir objektas geidžiamas. Naujininkai taip pat lėtai atsigauna, jei ten matysime daugiau naujų statybų, tai bus gera tendencija, bet kol kas ten esminių gerų pokyčių nematau“, - apibendrino jis.

Plačiau skaitykite: delfi.lt