Naujos antrojo būsto tendencijos pajūryje

Naujos antrojo būsto tendencijos pajūryje

Nauja leidimų gyventi Latvijoje tvarka sumažino Jūrmalos NT patrauklumą, tačiau atveria galimybes Lietuvos kurortams. Artėjantis vasaros sezonas parodys, kiek pokyčiai Latvijoje realiai turės įtakos mūsų pajūrio NT rinkai bei turizmui.

2014 m. rugsėjo 1 d. buvo padaryti Imigracijos įstatymo ir Leidimų gyventi Latvijoje gavimo taisyklių pakeitimai. Svarbiausi pakeitimai taikomi leidimų gyventi, susijusių su NT pirkimu ir investicijomis, gavimo sąlygomis. Iki pakeitimų leidimą gyventi Latvijoje buvo galima gauti, jei įsigyto vieno arba kelių NT vertė siekdavo ne mažiau kaip 150 tūkstančių eurų. Dabar vieno NT vertė turi būti ne mažesnė nei 250 tūkstančių eurų.

Vienas pagrindinių motyvų, kodėl kitų šalių piliečiai mielai įsigydavo nekilnojamąjį turtą Jūrmaloje, yra ne tik investicija, bet ir siekimas gauti Šengeno šalių vizą. Todėl dažniausiai naujus butus šiame kurorte tiesiog susišluodavo atvykėliai iš NSV šalių.

Tačiau tiek dėl pataisų, tiek dėl atsiradusios įtampos tarp Ukrainos ir Rusijos, NSV šalių pirkėjų susidomėjimas NT Jūrmaloje nuolatinės gyvenamosios vietos deklaravimo tikslais krito. Tad šiuo metu Jūrmaloje yra itin didelė brangių ir vietiniam pirkėjui neįkandamų butų pasiūla. Jūrmala, kaip ir mūsų kurortas Palanga, susideda iš pagrindinės gatvės arba kelių pagrindinių gatvių projektų, kurie yra paklausūs tarp šios kategorijos pirkėjų.

Todėl galime manyti, kad šie pakeitimai Latvijoje sąlygos potencialių pirkėjų srauto iš NSV šalių padidėjimą mūsų kurortuose. Kitaip tariant, NT Palangoje, Druskininkuose, Birštone, ko gero, tampa vienodai patrauklia investicija kaip ir Jūrmaloje tiems pirkėjams, kurie dalį laiko ruošiasi praleisti atostogaudami kurortuose prie Baltijos jūros. Kainos prasme Palangoje NT kainos yra net du su puse, tris kartus mažesnės nei to paties lygio projektuose Jūrmaloje.

Kaip žinome, rusai visada rodė susidomėjimą Palanga. Tiesa, į ją važiuodavo tik atostogauti, o butus dėl gerų investavimo ir vizų gavimo sąlygų pirkdavo Latvijoje. Artėjantis vasaros sezonas parodys, kiek pokyčiai Latvijoje realiai turės įtakos mūsų pajūrio NT rinkai bei turizmui.