Namai paslaptingame turtingųjų kvartale: ką ir už kiek galima nusipirkti?

2015 m. spalio 1 d.

Vilniuje kaip „VP grupės“ akcininkų kvartalas išgarsėjusi Laurų gatvės gyvenvietė neišvengė pokyčių: dalis prabangių namų jau parduota, dalis pirkėjams siūloma viešai ar už uždarų durų.

Šiuo metu skelbimų tinklalapiuose galima rasti informacijos apie parduodamus du Laurų g. gyvenvietės namus, nors nekilnojamojo turto (NT) specialistai sako, kad parduodamo turto yra ir daugiau. Viešai yra paskelbta apie parduodamą 1,5 mln. eurų (427,29 kv. m) ir 1,883 mln. eurų (343,91 kv. m) vertės namus. Įdomu tai, kad per keletą metų pastarojo namo kaina sumažėjo nuo 1,995 mln. eurų iki 1,883 mln. eurų.

Prieš keletą metų viešai buvo paskelbta apie Laurų g. kvartale parduodamą dar vieną prabangų namą už 2,172 mln. eurų, kurio plotas buvo didesnis nei 423 kv. m. Tačiau šiuo metu šio namo prie parduodamųjų nebėra.

Kalbinti NT specialistai sako, kad namų pardavimai Laurų g. kvartale jiems nėra netikėti: ši gyvenvietė, sudaryta iš kelių dešimčių namų, iš esmės priklauso vienos verslo grupės savininkams bei jų artimiesiems, tačiau artumas privalumu išlieka tol, kol išlaikomi geri santykiai.

Pigiau nei už milijoną nėra

Didžiosios NT bendrovės su parduodamais namais Laurų g. kvartale yra dirbusios arba tebedirba.

„Jeigu ieškoti parduodamų namų Laurų g. kvartale, mūsų žiniomis, 5 namai yra siūlomi viešai arba neviešai. Taigi, kai kurie savininkai keičiasi, bet negalima sakyti, kad jie keičiasi urmu. Pasižiūrėjus į užfiksuotus sandorius sandorius Registrų centre nuo 2010 m., iš viso buvo parduoti 5 namai. Didelės savininkų kaitos, žiūrint į oficialius pardavimus, nesimato“, - kalbėjo NT bendrovės „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis.

Pasak jo, turint omenyje, kad kvartale iš viso yra daugiau nei 20 namų, 5 namų pardavimai nesudaro savininkų daugumos. Skaičiuojama, kad Vilniuje vidutiniškai parduodami 4-6 namai, kurių vertė yra didesnė nei 1 mln. eurų.

„Kai kurie prabangūs namai yra parduodami nebūtinai viešai, nes žmonės dėl namų pardavimo ir kainų susitaria patys. Ne paslaptis, kad tokius namus gali įpirkti tik labai turtingi žmonės, o kaip juos pasiekti, jau kitas klausimas. Tiesa, kad dažniausiai skelbimus peržiūri ne potencialūs pirkėjai, o smalsuoliai, nors kartais pavyksta sudominti ir turtingus pirkėjus, apie kurių ketinimus įsigyti prabangų turtą nebuvo žinoma“, - kalbėjo jis.

DELFI žiniomis, kartais prabangių namų pardavimai vyksta ir banko iniciatyva, toks atvejis buvo fiksuotas ir Laurų g. kvartale.

Bendrovės „ReSolution“ Gyvenamojo NT grupės vadovas Darius Ringaitis komentavo, kad yra tarpininkavęs parduodant namą Laurų g. kvartale.

„Esu pardavęs vieną namą Laurų g. kvartale žmogui, kuris nėra įvardijamas „VP grupės“ nariu, tačiau, žinoma, jis nėra ir samdomas darbuotojas. Namą įsigijo lietuvis verslininkas su šeima. Pirkėjas namus rinkosi iš kelių gyvenviečių, kurios Vilniuje jam užtikrino norimą infrastruktūrą, privatumą, kaimynystę ir panašiai. Viena jų – Gulbinų gyvenvietė, kita - Laurų g.“, - kalbėjo jis.

Už kiek minėtas pirkėjas įsigijo prabangų namą Laurų g. kvartale – neatskleidžiama, tačiau skaičiuojama, kad sandorio suma yra didesnė nei 1 mln. eurų.

„Nesu girdėjęs, kad šiame kvartale namai būtų parduoti pigiau nei ši suma, paprastai jų vertė svyruoja nuo 1 mln. eurų iki 2 mln. eurų su trupučiu. Nors gali atrodyti, kad namai Laurų g. yra panašūs, tačiau juos esu aplankęs ir kainos iš tiesų labai svyruoja priklausomai nuo namų įrengimo, priimtų sprendimų. Pati gyvenvietė yra išskirtinė, teritorija aptverta, užtikrinama nuolatinė apsauga ir kitos infrastruktūros paslaugos, kurių kitose Vilniaus vietose pasitaiko rečiau“, - kalbėjo D. Ringaitis.

NT specialistų teigimu, įdomu yra tai, kad Laurų g. kvartalui yra suformuota atskira verčių zona, tad namai šioje gyvenvietėje yra papildomai įvertinami dėl sukurtos bendros infrastruktūros.

Antra vertus, NT specialistai primena, kad Laurų g. yra kiek toliau nuo miesto centro, tad norintys įsikurti prabangioje gyvenvietėje, o ne tik įsigyti kokybišką namą, veikiausiai siekia ir susipažinti su toje aplinkoje gyvenančiais turtingais žmonėmis.

Plačiau skaitykite DELFI