Kas vyksta su prestižiškiausiu sostinės rajonu?

2014 m. gegužės 26 d.

Milijonierių rojumi vadinamuose Valakampiuose laukiama daugybės naujakurių. Ant pardavimų lentynos – dešimtys pasiūlymų apsigyventi šiame prestižiniame rajone. Tačiau ar šis Vilniaus pakraštyje esantis rajonas vis dar taip pat vilioja turtuolius?

Nekilnojamo turto pardavimų portale Aruodas.lt šiuo metu siūloma įsigyti daugiau nei 100 sklypų Valakampių apylinkėse. Sklypai suformuoti ir atokesnėse rajono vietose ir prie pat upės Turniškių g. Aro kaina čia svyruoja iki 200 tūkst. Lt. Portale taip pat galima pasižiūrėti 67 parduodamų namų nuotraukas. Tačiau nekilnojamo turto specialistai teigia, kad pasiūlymų gali būti ir daugiau, nes ne visi prestižinės klasės namai patenka į skelbimų lentas.

Miesto plėtrą pastebi centre

„Re&Solution” Gyvenamojo NT grupės vadovas Darius Ringaitis teigė pastebėjęs, kad kol Vilniaus centre nebuvo siūloma daug projektų, žmonės net nepagalvodavo, kad nori gyventi centre.

„Dabar centro pilkosios teritorijos Vilniuje virsta gyvenamaisiais būstais. Atsiranda paklausa ir pradedama galvoti“, - kalbėjo jis. Pats NT specialistas skaičiuoja, kad Valakampiuose šiuo metu galėtų būti pardavinėjama apie 200 sklypų. Arti upės – apie 60. „Sandoriai yra viena, bet pasiūla – kita. Kai viską suvedi, tai sandorių nėra daug, nes kaina pakankamai aukšta, bet pasiūla yra grėsminga“, - kalbėjo D. Ringaitis. „Re&Solution” analitikas teigė tikintis, kad Valakampių prestižiškumas buvo tik mitas, kuris laikui bėgant šiek tiek subliuško.

„Dar vienas iš prestiziškumo mitų, kad ten gyventi prestižiška, bet laikui bėgant viskas išsiniveliuoja, - teigė jis. - Visada yra gerai, kol neatsiranda geriau. Kol nieko rinkoje nebuvo adekvataus, buvo gerai, o dabar ir pačiame mieste yra gerų projektų“. D. Ringaitis teigė pastebintis, kad miesto plėtra spartėja pačiame mieste, o ne jo pakraštyje ar užmiestyje. Tai skatina ir faktas, kad užmiestyje ar miesto pakraštyje turtas yra mažiau likvidus nei centre.

Plačiau skaitykite: delfi.lt