Kaip atpažinti gerą brokerį?

Kaip atpažinti gerą brokerį?

Vienas iš svarbiausių finansinių sprendimų Jūsų gyvenime yra nekilnojamojo turto įsigyjimas ar pardavimas. Todėl ir Jūsų lūkesčiai renkantis NT partnerį yra be abejonės dideli. Norite priimti patį geriausią sprendimą? Visų pirma turite žinoti, kas yra geras brokeris ir kam jis reikalingas. Geras NT brokeris Jums duos ne tik unikalių įžvalgų, bet ir pasiūlys pačius geriausius sprendimus būtent Jums.

Į ką reikia atkreipti dėmesį:

Visų pirmą, rekomenduojame atsižvelgti į tai, kaip brokeris bendrauja, atrodo ir kalba, kiek laiko skiria Jums. Geras NT brokeris atrodo tvarkingai, maloniai bendrauja, puiku, jei turi gerų atsiliepimų ar rekomendacijų.

Prieš priimdami sprendimą su kuo bendradarbiauti, taip pat atkreipkite dėmesį  į brokerio darbo patirtį. Neretai pasitaiko brokerių, kurie stokoja verslo etikos žinių, bendro supratimo apie teikiamą paslaugą ar rinką bei sandorio sudarymo procesus – jie tiesiog siekia gauti procentus už atvestą klientą. Todėl, jei ieškote brokerio, kuris padėtų Jums parduoti objektą, atkreipkite dėmesį, kiek sandorių jis yra įvykdęs.

Taip pat išsiaiškinkite, ar brokeris tikrai žino, kaip sandorį įvykdyti nuo pradžios iki pabaigos: kokių dokumentų reikia sandoriui įvykdyti, kokios reikalingos procedūros konkretiems atvejams, kokie yra tam tikrų procesų terminai. Geras NT brokeris turi padėti sutvarkyti sandoriui reikalingus dokumentus, atsakyti ar bent rekomenduoti į ką kreiptis, dėl Jums kylančių teisinių ar mokestinių klausimų su parduodamu turtu.

Geras NT brokeris dirba gerai, jei jis turi iki 30 objektų. Jei dirba su daugiau objektų, tik parodo, kiek laiko jis gali skirti Jums ir kiek jis gali žinoti apie parduodamą objektą. Dažnu atveju brokeris, turėdamas labai daug objektų, negali gerai prisiminti kiekvieno būsto. Pasitaiko, kad brokeris net pardavinėja objektą jo nematęs: pateikia klaidinančią, netikslią informaciją, neprofesionalias nuotraukas ar objekto planus. Įsivaizduokite, kiek toks brokeris galėtų skirti Jums laiko arba koks būtų Jūsų sprendimas gavus teisingą informaciją? Geras NT brokeris turi skirti Jums pakankamai laiko: išklausyti, kodėl norite parduoti ar įsigyti būstą, pasišnekėti apie situaciją, pasiūlyti palankiausius Jums sprendimus. Na ir‚ žinoma, atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus bei patarti.

Jei brokeris nepasiūlo pasirašyti bendradarbiavimo sutarties – tai taip pat nerimą keliantis ženklas. Tai dažniausiai reiškia, kad jis vengia Jums įsipareigoti, galbūt atstovauja kitą sandorio šalį ar laviruoja tarp interesų, nežiūri rimtai į savo darbą ir nevertina Jūsų kaip kliento.

Klaidinga manyti, kad kuo daugiau NT brokerių pardavinėja Jūsų turtą – vadinasi, parduosite jį greičiau. Dažnu atveju, tai tik reiškia dar vieną „chaosą“ ir vidinę brokerių konkurenciją, kurioje vienintelis nukentėjęs (beveik visuomet mažesnė pardavimo kaina) būsite Jūs. Su vienu objektu turi dirbti vienas brokeris, kuris vėliau rūpinasi bendradarbiavimu ir komunikacija su kitais brokeriais.

Taigi, prieš nusprendžiant su kuo bendradarbiauti, patariame pirmiau susitikti, pasikalbėti. Jūsų pareiga skirti laiko ir susirasti atsakingą NT brokerį, kuris bus Jūsų asmeninis patarėjas šioje srityje.

Sėkmingas NT sandoris, tai kaip orkestro atliekamas muzikinis kūrinys. Jeigu dirigentas geras – miela ausims, jei jis prastas – orkestras skamba jau nebe taip gerai, tiesa? O jei dirigento nėra arba jų daugiau nei vienas? Lieka tik „chaosas“...

Darius Ringaitis
Gyvenamojo NT skyriaus vadovas
Mob. +370  611 11588
d.ringaitis@resolution.lt